VUOSIEN 2020-2021 TOIMIHENKILÖT

puheenjohtaja

Tarja Koivutaival 040-9313122 tarja.koivutaival@taidekaupunki.fi

sihteeri

Anne Vuorinen 050-5426886 vuorinen.anne@hotmail.com

jäsenasiainhoitaja

Marjo Kaunisto 050-3009562 marjo.kaunisto@taidekaupunki.fi

taloudenhoitaja

Päivi Pöyhölä 050-5407462 paivi.poyhola@gmail.com





MÄNTTÄ-VILPPULAN KAUPUNGIN LUOTTAMUSMIEHET

pääluottamusmies ja varapääluottamusmies

Tapio Nieminen 044-7288437 tapio.nieminen@taidekaupunki.fi

Jani Peltonen 050-4391129 jani.peltonen@taidekaupunki.fi

tuntipalkkaiset ja teknisten sopimus, luottamusmies ja varalm

Jani Peltonen 050-4391129 jani.peltonen@taidekaupunki.fi

koulunkäynninohjaajat, luottamusmies ja varalm

Sisko Heikkilä 044-5120004 sisko.heikkila455@gmail.com

Eija Kujala 044-5253463 eija.kujala@taidekaupunki.fi

päivähoito, luottamusmies ja varalm

Kaija Ahonen 040-5318772 ahonen.kaija@gmail.com

Päivi Helander 050-3448889 paivi.helander@gmail.com

ruoka- ja siivouspalvelut, luottamusmies ja varalm

Tarja Koivutaival 040-9313122 tarja.koivutaival@taidekaupunki.fi

Taina Ersiö 050-5279186 taina.ersiö@taidekaupunki.fi

toimisto- ja kirjastohenkilökunta, luottamusmies ja varalm

Anni Kytölä 040-7403930 anni.kytola@taidekaupunki.fi

Marjo Kaunisto 050-3009562 marjo.kaunisto@taidekaupunki.fi

vesihuolto





MÄNTTÄ-VILPPULAN KAUPUNGIN TYÖSUOJELUVALTUUTETTU

Pirkko Yläkangas 050-5226555 pirkko.ylakangas@taidekaupunki.fi

työsuojeluasiamiehet

Susanna Mäihäniemi 050-5579610 susanna.maihaniemi@gmail.com

Juha Pohjalainen juha.pohjalainen@taidekaupunki.fi





ORIVEDEN KAUPUNKI

pääluottamusmies

Tapio Ryyppö 040-5616215 tapio.ryyppo@orivesi.fi

varhaiskasvatus, luottamusmies

Anitta Forsblom 040-7273109 anitta.forsblom@orivesi.fi





JUUPAJOEN KUNTA

luottamusmies

Katri Sikiö 044-2565877 katri.sikio@juupajoki.fi





MÄNTÄNVUOREN TERVEYS OY

pääluottamusmies

Anne Vuorinen 050-5426886 vuorinen.anne@hotmail.com